Informace

Výrobci

Novinky

Slevy

 • Makron 130 ml
  Makron 130 ml

  Výživa pro hustě zarostlá, dobře...

  42,70 Kč -30% 61,00 Kč

Prohlédnuté produkty

visa
Výprodej! Acidon Zobrazit větší

Acidon 500 ml

vyp

Nový produkt

Acidon snižuje pH a uhličitanovou tvrdost (UT) akvarijní vody. 

Prošlé datum spotřeby: 26.10.2019, znečištěná etiketa.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

Zakoupením tohoto produktu získáte až 11 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 11 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 5,50 Kč.


115,50 Kč s DPH

-30%

165,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

visa

Více informací

 • ACIDON Snižuje pH a uhličitanovou tvrdost (UT) akvarijní vody. Současně může sloužit jako indikátor, zda písek nebo kameny obsahují nežádoucí vápenec. Ty v tom případě po nakapání Acidonu šumí.
 • Složení: Směs kyselin doplněná přírodním výluhem, který má blahodárný vliv na biologickou rovnováhu v nádrži. Při správné aplikaci udržujte pH akvarijní vody v rozsahu 6,3 - 6,7, což je nezbytné pro optimální růst většiny rostlin. Pozor: Přípravek je silná kyselina. Ukládejte na bezpečném místě z dosahu dětí.
 • Dávkování: K dosažení žádaného pH dávkujeme 0,5 - 5 ml ACIDONU na 10 l vody nejvýše     1 x týdně podle UT (uhličitanové tvrdost - lze zjistit pomocí testu Karbon). Jaké pH se snažíme dosáhnout: 1) UT do 2 dKH - pH 6,3 2) UT 6 dKH - pH 6,7 3) Pokud je UT větší než 6 dKH je účinnost ACIDONU omezená. K úpravě pH doporučujeme aplikaci CO2. POZOR: přesné dávkování ACIDONU je vhodné stanovit orientační zkouškou v 5 - 10 l akvarijní Vody. K tomu je nezbytný kvalitní indikátor pH. Při předávkování ACIDONEM může dojít k náhlému poklesu pH a úhynu ryb.
 • TIP: Acidon je účinný pouze u vod s UT asi do 4 dKH. U tvrdších vod se pH po zákroku znovu vrací zpátky. Účinnost Acidonu se v tomto případě dá zvýšit filtrací vody přez kvalitní rašelinu. Tu ovšem použijeme v dostatečném množství, což je asi 0,5 l rašeliny na 100 l akvarijní vody. K okyselování vody nikdy nepoužíváme kys. fosforečnou ani dusičnou. Tento způsob je neúčinný a podporuje bujení řas.

Recenze

Napsat recenzi

Acidon 500 ml

Acidon 500 ml

Acidon snižuje pH a uhličitanovou tvrdost (UT) akvarijní vody. 

Prošlé datum spotřeby: 26.10.2019, znečištěná etiketa.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: